Aktualności

„64 pola szachownicy otwierają w umyśle ogrom możliwości, podobnie jak 32 litery alfabetu w kulturze”. Gra w szachy, bez względu na wiek, wpływa na wszechstronny rozwój, uczy strategicznego myślenia... więcej »
Kolejny raz uczniowie naszej szkoły dali nam powody do dumy i radości. Z przyjemnością informujemy, że wśród laureatów konkursu kuratoryjnego z matematyki znaleźli się: Alan Majewski kl. VIII oraz... więcej »
W poniedziałek w świetlicy obchodziliśmy Światowy Dzień Kota . Rozmawialiśmy o tych uroczych pupilach, poznawaliśmy ich zwyczaje. Nie zabrakło także wspólnej zabawy. Uczniowie poczuli się jak... więcej »
Poznaliśmy już ostateczne wyniki konkursów kuratoryjnych z języka angielskiego i fizyki. Tym razem do puli osiągnięć naszych uczniów możemy dołączyć aż 5 tytułów laureata i 3 tytuły finalisty!... więcej »
Starsi uczniowie DSP Europejczyk w ramach dyskoteki karnawałowej bawili się tym razem „po hawajsku”. Kolorowe koszule, naszyjniki, okulary, a nawet hawajskie spódnice można było wypatrzeć u... więcej »
Karnawałowe szaleństwa na Dzikim Zachodzie wprawiły uczniów klas I-III w cudowne nastroje. Na krótką chwilę szkołę wypełniły kowbojskie kapelusze, koszule w kratę, gwiazdy szeryfów oraz pióropusze i... więcej »
W grudniu odbył się kiermasz, w czasie którego można było nabyć dekoracje bożonarodzeniowe, takie jak choinki, stroiki czy bombki, wykonane przez naszych uczniów i ich bliskich. Serdecznie dziękujemy... więcej »
Czym jest pismo obrazkowe, a czym węzełkowe? Jak wygląda drzeworyt? Jak korzystać z prasy drukarskiej? Kolejne warsztaty "Akademii Młodego Naukowca" przeniosły naszych uczniów w podróż dookoła świata... więcej »