www.dsp.edu.pl

Basen

Europejczyk Swimming Pool

Nasz basen szkolny, którego woda jest uzdatniana metodą POLA, został specjalnie zaprojektowany do nauki i doskonalenia umiejętności pływania. Przebieralnie, natryski i toalety zostały zaprojektowane w sposób tradycyjny - oddzielnie dla chłopców i dziewcząt. Głębokość basenu wynosi od 0.8 m  do 1.6 m przez co początkujący uczniowie mogą bezstresowo oswajać się z wodą. Temperatura wody 28.5- 29.0  stopnia C natomiast temperatura powietrza  wynosi 31 - 32 st.C. W ramach zajęć wychowania fizycznego nasi uczniowie raz w tygodniu doskonalą umiejętność pływania. Prowadzimy dodatkowe zajęcia pozalekcyjne dla uczniów trenujących pływanie lub pływających rekreacyjnie. Zachęcamy również Rodziców do korzystania z dobrodziejstw basenu. Nie wszyscy wiemy, że pływanie to najzdrowsza dyscyplina sportu, podnosząca sprawność fizyczną każdego bez względu na wiek i kondycję. Nowoczesna centrala z odzyskiem ciepła zapewnia doskonałą wentylację hali basenowej.

Te wszystkie rozwiązania sprawiają, że nie czujemy typowego dla basenów zapachu, a powietrze w hali jest suche i ciepłe.

Bardzo zwracamy uwagę na higienę, wszyscy obowiązkowo muszą się spłukać przed wejściem do wody i zanurzyć stopy w brodziku. Woda w naszych brodzikach jest codziennie wymieniana i filtrowana. O czystość na basenie dba firma sprzątająca, z którą podpisaliśmy umowę.

Woda w basenie jest systematycznie badana przez autoryzowane stacje i jest kontrolowana przez Sanepid. Wyniki badań można znaleźć na tablicy ogłoszeń znajdującej się przed wejściem do basenu oraz na stronie internetowej w zakładce Strefa dla Rodziców.

W okresie wakacyjnym wymieniamy całkowicie wodę w basenie a niecka i urządzenia instalacji są myte i dezynfekowane. Basen został oddany do użytku w październiku 2016 r.