Konstanty złotym medalistą mistrzostw Europy!

Z radością informujemy o kolejnym wielkim sukcesie naszego „świeżo upieczonego” absolwenta – Konstantego Smoliry.

Na tegorocznych zawodach Europejskiej Olimpiady Informatycznej Juniorów reprezentacja Polski zdobyła dwa medale: złoty i srebrny! Złoto zgarnął oczywiście nie kto inny jak Konstanty, powiększając tym samym swoją zacną kolekcję trofeów. O medale w tej rywalizacji walczyli reprezentanci wielu krajów europejskich od Rosji po Hiszpanię i Izrael. Pełen ranking zamieszczamy poniżej.  Ten wielki sukces cieszy nas tym bardziej, że Kostek wystąpił jeszcze pod szyldem Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej Europejczyk. Poza prestiżem w związku ze zdobyciem złota, Konstanty Smolira konsekwentnie zdobywa już punkty liczące się podczas rekrutacji na wybrany kierunek studiów. Sądzimy, że w wolnych chwilach Kostek śledzi już rankingi najlepszych uczelni na świecie, z których wybierze coś dla siebie. Gratulujemy i obiecujemy śledzić Twoje kolejne sukcesy.

Liczymy też, że wkrótce w Europejczyku pojawią się następcy Konstantego, zgarniający nagrody równie skutecznie jak Kostek, który pokazał młodszym koleżankom i kolegom jak to się robi by być na szczycie.

Pełen ranking zawodów dostępny jest na stronie EJOI 2020: