Lekcja folkloru z Zespołem Pieśni i Tańca „Lublin”

W ramach projektu „Cudze chwalicie, swego nie znacie” gościliśmy w szkole Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej. Pobyt artystów był dla wszystkich doskonałą lekcją folkloru i muzyki. Nasi uczniowie z dużym zainteresowaniem przyglądali się zaprezentowanym tańcom z trzech różnych regionów: lubelskiego, rzeszowskiego i krakowskiego. Mogliśmy również przyjrzeć się bliżej pięknym strojom regionalnym, których porównywanie okazało się niezwykle ciekawe, a szczegóły ubioru były bardzo istotne. Poznaliśmy także instrumenty ludowej kapeli, a niektórzy wydali kilka dźwięków akordeonem i bębnem. Na koniec spotkania, nasi uczniowie w ramach podziękowań, wspólnie z przybyłym do nas zespołem, zaśpiewali „A w naszym Lublinie”, co bardzo spodobało się artystom. To była bardzo potrzebna lekcja o tradycji i przeszłości, która zawsze będzie częścią nas.