Nasi uczniowie w stolicy – wycieczka do Warszawy

Dnia 29 października uczniowie klasy V, VI i VII udali się na wycieczkę do Warszawy.

Nasze intensywne zwiedzanie rozpoczęliśmy od odwiedzenia Łazienek Królewskich - zespołu pałacowo-ogrodowego z licznymi zabytkami, założonego z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. W trakcie spaceru zobaczyliśmy między innymi: Biały Domek, Pałac Myślewicki oraz Pałac na Wodzie, gdzie zachwyciły nas swobodnie spacerujące pawie.

Kolejnym i najważniejszym punktem naszej wycieczki była wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego, które tworzą przede wszystkim pamiątki, archiwalia i relacje. Tam mieliśmy  okazję obejrzeć wstrząsający krótkometrażowy film „Miasto ruin”, który przedstawia zburzoną i wyludnioną Warszawę z perspektywy lotu. Ta niesamowita lekcja historii, której doświadczyliśmy pokazała nam nie tylko 63 dni walk, ale także życie codzienne ludności cywilnej na tle okupacji. Miejsce to skłoniło nas również do refleksji i zadumy nad tym, jak nasi rodacy bohatersko walczyli o wolną Polskę i jej stolicę.

Wycieczka ta była nie tylko wspaniałą lekcją historii, ale i czasem kiedy mogliśmy pobyć razem. Takie wyjazdy integrują, uczą, ale i są również odpoczynkiem od codzienności.