Pierwsza pomoc może uratować życie!

Przez cały rok szkolny 2016/2017 nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach z pierwszej pomocy. Prowadzili je Pan Paweł Rzęzawa, nauczyciel wychowania fizycznego, instruktor pływania i pierwszej pomocy oraz Pani Ewa Kozioł pomysłodawczyni projektu, wychowawca klasy II B. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy i Panu Jerzemu Owsiakowi nasza szkoła otrzymała sprzęt, który wykorzystujemy do edukacji uczniów w tak ważnej sferze, jaką jest pierwsza pomoc. Zakończeniem projektu był przyjazd do nas lekarza i ratownika medycznego z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Lublinie. Podsumowali i uporządkowali oni wiedzę dzieci. Każdy mógł zwiedzić wnętrze karetki pogotowia i zobaczyć sprzęt, który się w niej znajduje. Czuć się bezpiecznie to również umieć pomóc. W taką wiedzę i umiejętności chcemy wyposażyć naszych uczniów!