Pierwsze miejsce w Polsce w rankingu w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego FOX 2015

W XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, DSP Europejczyk uzyskała najlepszy średni wynik ( 93,67% ) ze 100 sklasyfikowanych szkół w kraju! Mamy aż dwóch laureatów z wynikiem maksymalnym. Pierwszy raz w historii konkursu lubelska szkoła znalazła się na pierwszym miejscu w rankingu, co szczególnie podkreślił dyrektor LSCDN w Lublinie podczas uroczystości rozdania nagród w Teatrze Starym. Zauważył też, że nasza szkoła działa zaledwie trzy lata a już zdobyła czołówkę w rankingu ogólnopolskim. W zeszłym roku, w XIV edycji konkursu, zdobyliśmy 13 miejsce w Polsce z wynikiem 77,33%.  Rok do roku poprawiliśmy wynik o ponad 16 % ale powrót naszych tegorocznych laureatów do szkoły wraz z cennymi nagrodami mocno zdopingował całą społeczność szkolną do kolejnego konkursu Języka Angielskiego FOX. Wszyscy chcą zostać laureatami… Czy zdołamy osiągnąć całe 100% ?  Oj – będzie się działo…..

Szczególne podziękowania i gratulacje składamy pani Izabeli Redko za przygotowanie dzieci do konkursu. Dziękujemy Rodzicom za ich wkład i współpracę ze szkołą. Cieszymy się przede wszystkim z tego, że edukacja w dwóch językach będąca podstawą funkcjonowania zarówno naszego Dwujęzycznego Przedszkola Mały Europejczyk oraz Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej Europejczyk pozwala szybko naszym uczniom wykorzystać znajomość języka angielskiego by odnieść sukces.

LINK: http://www.fox.wombb.edu.pl/results/ranking?category=1&region=&character...