Spotkanie z podróżnikiem w CSK.

Tanzania, Irak, Oman, Turcja oraz Indie – do tych wyjątkowych miejsc przenieśli się na chwilę uczniowie klas II-IV, dzięki piątkowej wizycie w Centrum Spotkania Kultur. Uczestnicząc w warsztatach ,,Dzieci na świecie”, prowadzonych przez sympatycznego podróżnika i gawędziarza – Zdzicha Rabendę – poznali wiele ciekawostek z tych niesamowitych zakątków świata. Prowadzący, przedstawiając bardzo ciekawe fotografie ze swoich wojaży, pokazał uczestnikom spotkania m.in. jak wygląda wioska masajska czy targowisko na bliskim Wschodzie. Uczniowie dowiedzieli się także, dlaczego dzieci na pustyni noszą turbany i długie białe szaty. Niektórzy sami mieli okazję zawiązać na głowach kefiję – arabskie nakrycie głowy. Wiele emocji wzbudziły zdjęcia przedstawiające naturalnych mieszkańców sawanny. Leniwe lwy, potężne słonie i przebiegłe małpy (złodziejaszki) z pewnością pozostaną w pamięci uczniów na długo. Rabenda nauczył także uczestników spotkania podstawowych zwrotów w kilku językach, m.in. w mowie Masajów – Suahili. Warsztaty przebiegały w przyjaznej, często pełnej humoru atmosferze, o czym świadczą poniższe zdjęcia.