„Szaleństwo w Lasach Janowskich” i „Zoom Natury”.

Cóż to była za przygoda! Zaczęło się zwyczajnie. 7.30 zbiórka pod szkołą. Sprawdzenie listy obecności. Wyjazd. Obie wycieczki miały podobny początek. Jednak ciąg dalszy, choć w tym samym regionie znacznie się od siebie różnił. Młodsze klasy, gdy dotarły na miejsce swoją przygodę zaczęły od odkrywania przyrody w laboratoriach Zoom Natury np. w Mrówkarium, Terrarium, Runo Leśne i w wielu innych. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w multimedialnych grach, dzięki którym poznawali najciekawsze gatunki zwierząt, wsłuchiwali się w odgłosy ptaków i odbyli podróż w głąb Ziemi. Najwięcej emocji dostarczył par linowy, gdzie każdy znalazł coś dla siebie. Klasy starsze, gdy przybyły na miejsce zostały przywitane przez uśmiechniętą osobę w kolorowym kapeluszu i się zaczęło... Koncert niezwykłego zespołu, przejażdżka "kolejką wąskotorową”, czyli wozami drabiniastymi ciągniętymi przez jeepa, odwiedziny u garncarza i mnóstwo zabaw, gier, zwierząt i radości, którą zapewnili nam mieszkańcy odwiedzonej przez nas wioski. Poczucie humoru gospodarza "Jaśkowej Zagrody" zmiękczyło nawet "najsztywniejsze" serducha: -) a później było już tylko ciekawiej. Mieliśmy okazję przyjrzeć się Wystawie Przyrodniczej przy Ośrodku Edukacji Ekologicznej Nadleśnictwa Janowa Lubelskiego. Pokonaliśmy leśne trasy wojskowym wozem terenowym i pendzokami, czyli czteroosobowymi rowerami.

Sprawność fizyczna na wycieczkach okazała się elementem niezastąpionym, lecz współpraca, wsparcie i oczywiście poczucie humoru sprawiło, że dzień ten będzie wspominany przez nas bardzo długo.

Dziękujemy uczniom za wytrwałość!