Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018

Dnia 04.09.2017 w Dwujęzycznej Szkole Podstawowej Europejczyk, miało miejsce uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2017/2018. Pani Dyrektor – Beata Kowalska, jako pierwszych przywitała w naszej placówce pierwszoklasistów, którzy jeszcze nieśmiało i niepewnym krokiem przekroczyli próg swojej szkoły. Nowych uczniów z pewnością ośmielili ich starsi koledzy. Uczniowie klasy drugiej, wcielając się w role Smerfów dodali młodszym kolegom odwagi i zachęcili do nauki. Przedstawienie, które miało humorystyczny charakter – sprawiło, że pierwszoklasiści pokonali strach, a na ich twarzach pojawił się uśmiech. Następnie, po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego, miało miejsce ślubowanie uczniów klas pierwszych oraz uroczyste pasowanie ich na uczniów naszej szkoły. Kiedy pierwszoklasiści zostali już pełnoprawnymi uczniami Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej Europejczyk – zostali zaproszeni przez swoich wychowawców na spotkania organizacyjne do swoich klas.

Po Mszy Świętej, rozpoczynającej nowy rok szkolny i katechetyczny, inaugurację nowego roku szkolnego przeżywali uczniowie klas starszych. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu narodowego starsi uczniowie zostali przywitani przez Panią Dyrektor, która jednocześnie życzyła im wielu sukcesów w nowym roku szkolnym. Po powitaniu – uczniowie zaśpiewali hymn szkoły i udali się do klas na spotkania ze swoimi wychowawcami. Miło było popatrzeć, kiedy podchodzili Oni do swoich wychowawców i nauczycieli, by z uśmiechem na ustach przywitać się po wakacyjnej przerwie.

Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć wszystkim uczniom naszej szkoły wielu sukcesów w nowym roku szkolnym. Niech zdobywanie wiedzy będzie dla nich przyjemnością, a pobyt w murach naszej szkoły – drogą do spełnienie marzeń.