Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klasy piątej, pod opieką Pani Małgorzaty Kozioł przygotowali wspaniałą akademię, dzięki której wprowadzili nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów w... więcej »
Na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia nr 40 klasy VI i VII uczestniczyły w warsztatach językowych „Jak to powiedzieć?”. W czasie spotkania uczniowie mieli okazję poćwiczyć... więcej »
Uczniowie klas I-III wybrali się, w poszukiwaniu jesieni do Starego Gaju – lasu położonego w południowo – zachodniej części Lublina. Odbyła się tam niezwykle interesująca prelekcja na temat roślin i... więcej »
Moda na slimy wciąż trwa. Niemal w każdej klasie DSP Europejczyk znajdą się osoby, które lubią w czasie wolnym przygotowywać te kolorowe zabawki. Podczas ostatnich warsztatów naukowych Akademii... więcej »
Klasy czwarte wybrały się na wycieczkę do Chełma i Poleskiego Parku Narodowego. Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od Chełmskich Podziemi Kredowych. Bardzo zabawny pan przewodnik oprowadził nas po... więcej »

język hiszpański

Książki, czasopisma, audiobooki to nie jedyne atrakcje, jakie czekały na uczniów w ,,Bibliotece na Poziomie”. Miejsce to zachwyca również niezwykłą formą architektoniczną. Dwa poziomy, przeszklona... więcej »
W trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser – Dudą zaprosili Polaków do Narodowego Czytania Przedwiośnia. Z tej okazji uczniowie... więcej »
Dnia 03.09.2018 w Dwujęzycznej Szkole Podstawowej Europejczyk odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego. Jako pierwsi przywitani zostali w progach naszej szkoły pierwszoklasiści. Mieli oni do... więcej »